Edukacja i Zatrudnienie

12 stycznia w Sali Conradowskiej na Targu Rakowymo odbyło się pierwsze seminarium regionalne poruszające temat edukacji i zatrudnienia w ramach międzynarodoego porjektu młodzieżowego.

Spotkania odbyło się w formie World Cafe. Młodzież losowo dzieliła się na 4 grupy i siadała przy 4 osobnych stołach. Każdemu ze stołów przypisany jest jeden temat (Edukacja: edukacja zawodowa, edukacja seksualna, religia i hobby) Młodzież dyskutowała o obecnej sytuacji oraz zwracała uwagę na to jak jej zdaniem można by rozwiązać dany problem. Każdemu ze stolików przypisany był także jeden moderator, który prowadził dyskusję przy stole oraz zapisywał wnioski. Na stołach znajdowały się kartki papieru, gdzie każdy mógł zapisywać wnioski oraz skojarzenia. Po 10-15 min następowała rotacja i młodzież przesiadała się do następnego stolika. Moderator krótko opisywał wnioski do jakich doszła poprzednia grupa, młodzież mogła się z nimi zgodzić lub podać kontrargumenty i zapisywała je na kartce papieru leżącej na stoliku. Rotacja kończyła się, gdy każda z grup wróci do stolika, przy którym rozpoczęła. Moderator prezentował wszystkie wnioski poprzednich grup. Młodzież spisywała  je  i przygotowała  5 min. Prezentację.

Po 15 min przerwie odbyła się  do tych samych zasadach druga tura rotacyjnych dyskusji na tematy zatrudnienia, czyli kariera (kiedy o niej decydować, kto powinien nam pomóc w podejmowaniu decyzji), wolny rynek, imigracja/emigracja a rynek pracy oraz rasizm a praca.

Wyniki dyskusji zostaną przedstawione w dniach 5 i 6 lutego w ECS w kolejnym etapie projektu w formie międzynarodowego meetingu.

W projekcie uczestniczyła młodzież z kilku 3-miejskich szkół. Z naszego LO udział w debacie wzięli:

  • Patrycja Jaźdżewska
  • Aleksandra Gąciara
  • Klaudia Tomasik
  • Katarzyna Kuczyńska
  • Weronika Sawczyszyn
  • Natalia Nowocień

Rolę koordynatora przy jednym ze stolików pełnił nasz nauczyciel Janek J-Korczyński

Bieżące zastępstwa: 

 

PLANY LEKCJI POSZCZEGÓLNYCH KLAS ZSO nr 6 w Gdańsku


 

 

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku

VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
Gimnazjum nr 6
Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94

ul. Głęboka 11, 80-759 Gdańsk
telefon (Liceum): +48 58-346 38 21
telefon (Gimnazjum): +48 58 346 38 12

fax: +48 58-346 38 21

FACEBOOK: https://www.facebook.com/zso6gdansk/

 

Free Joomla! template by Age Themes