radio młodzi - wolni    

LABORATORIUM uczenia się przez działanie (learning by doing)
klasy dziennikarskie VI LO w Gdańsku (pressmedia.vilogdansk.pl)
oraz Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (e-kreatywni.eu)

 

powieść w wydaniu radiowym:

Aśka Rec: KAROLINA

Od maja 2023 r. osobom aktywne w naszym, radiu chyba znudziła się ta zabawa, albo czas zagranicznej wycieczki, czas wakacji i rozruchu nowego roku szkolnego spowodował, że wszystko jakoś ,,rozlazło się'' w tle innych zajęć i obowiązków.
Powoli zaczynamy reaktywować radio w oparciu o pierwszą klasę dziennikarsko-artystyczną, która dopiero 4 września zaistniała w naszej szkole. Dwa pierwsze miesiące zajęć były poświęcone poznaniu sieciowego zaplecza redakcyjnego. Mamy nadzieję, że teraz radio już ruszy z martwego punktu.

A poniżej nasz archiwalny blok audycji solidarności z Ukrainą.

{loadposition BLOK2023-11UA} 

 

😧 Smutna Buźka Emoji — Znaczenie i ZastosowanieNasze radio fantastycznie rozwijało się w 2 minionych latach, obecnie jednak w okresie wakacyjnym załamało się. Nie powinniśmy się dziwić takiemu stanowi rzeczy, bo WOLNE OD SZKOŁY to w praktyce wolne od wszystkiego co szkoły dotyczy. 
Okazało się, że to również czas braku aktywności młodych twórców naszego radia.

Aktywność radiowa uczniów wygasła już od połowy maja 2023 r.
Klasy dziennikarskie po 20 maja wyjechały na kilkunastodniową wycieczkę do Hiszpanii. Namawialiśmy uczniów do realizacji jakiejkolwiek, chociaż śladowej formy reporterskiej przez Internet (fotorelacje lub komunikaty głosowe wysyłane przez Messengera, ale MŁODZI okazali się jednak całkiem WOLNI od dziennikarskiego zacięcia. (fotki na bieżąco przesyłał jedynie jeden uczeń klasy IIIB, dla radia nie dotarło z Hiszpanii nic.
Powrót z Hiszpanii nastąpił bezpośrednio przed końcową klasyfikacyjną radą pedagogiczną. Nikt z uczniów nie pojawił się już po niej w naszym studiu radiowym.
Nawet w dniu rozdania świadectw do naszego studia radiowego pofatygowały się tylko dwie uczennice aby pożegnać się przed wakacjami. 

Na restart aktywności naszego radia przyjdzie nam poczekać do końca wakacji.  Młodzi obecnie są całkiem WOLNI....

Takim finałem rocznej pracy łatwo się zniechęcić. Całe szczęście w naszej grupie nauczycielskich ,,edu-wariatów'' co roku spotykamy się na wspólnym konwencie i tam następuje mocne doładowanie baterii i ,,kroplówka'' zapału i optymizmu
(zobacz: https://www.facebook.com/janekjk/posts/pfbid02kLspyooLJzNVJB4h9w9mcFoi3nvRGuNkZLnKayYT22fwwn7b6G5T8NaCf7UZLp12l )


Warto przypomnieć, że właścicielem i wydawcą radia internetowego MŁODZI - WOLNI dostępnego pod szkolną domeną radio.vilogdansk.pl jest redakcja Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego KREATYWNI ( http://e-kreatywni.eu ) i radio to jest udostępnione szkole jako narzędzie realizacji dziennikarskiej innowacji pedagogicznej (http://pressmedia.vilogdansk.pl)

W związku z wakacyjnym wygaśnięciem aktywności uczniów coraz poważniej bierzemy pod uwagę utworzenia bloku radiowego miesięcznika kreatywni całkowicie niezależnego od klas dziennikarskich.

Warto również podkreślić, że paradoksalnie najaktywniej w dziennikarskiej innowacji pedagogicznej, której celem jest rozwijanie osobistych kompetencji cyfrowych oraz społecznych jest Celina - uczennica nie klasy dziennikarskiej ale klasy sportowej.

W miesięczniku KREATYWNI pełni rolę zastępczyni redaktora naczelnego, a na zakończenie roku szkolnego udzieliła nam wywiadu w naszym studiu radiowym. O swoim dziennikarstwie opowiada Celina w 7 minucie 40 s. wywiadu, a od 14 minuty wywiadu sporo o sensie aktywności dziennikarskiej i korzyściach z tego wynikających (również o sterowaniu swoim profilem w wyszukiwarkach internetowych). Szacun Celina - właśnie o to chodzi w tej naszej dziennikarskiej zabawie.

Od września 2023 r. liczymy na nowy restart naszego młodzieżowego radia. Przecież do maja wszystko pięknie działało i rozwijało się...

Już obecnie nową redaktorką naczelną Radia Młodzi-Wolni została Michalina Wodzyńska z klasy 2B dziennikarsko - artystycznej.
Obecnie prowadzi ona w naszym radiu wakacyjną audycję archiwalną

 

 

Free Joomla! templates by AgeThemes