Our Democratic Europe: Polska - Belgia - Dania - Holandia.

5 i 6 lutego 2017 licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku, VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista”, oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni spotkają się ze swoimi rówieśnikami z Belgii, Danii i Holandii oraz decydentami politycznymi by omówić problemy związane z edukacją i zatrudnieniem w ich państwach.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej debacie międzynarodowej w ramach projektu Our Democratic Europe, która odbędzie się 5 lutego o godz. 10 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.
Zobacz więcej: 

Our Democratic Europe jest projektem programu Erasmus + organizowanym we współpracy między bibliotekami publicznymi w Polsce (Gdańsk), Belgii (Roeselare), Holandii (Zeeland) i Danii (Herning). Jego celem jest rozwój umiejętności demokratycznych młodzieży, wzmocnienie demokratycznego dialogu i spotkanie młodzieży z decydentami politycznymi na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym.
Podczas projektu uczestnicy będą ćwiczyć swoje umiejętności w zakresie planowania i realizacji spotkań regionalnych oraz seminariów międzynarodowych. Ich punktem wyjścia jest strategia Unii Europejskiej „Europa 2020”.

Będzie to pierwsza z czterech zaplanowanych debat międzynarodowych. Na kolejnych spotkaniach młodzież poruszy takie tematy jak: walka z wykluczeniem społecznym, ochrona środowiska, zrównoważony rozwój czy nowe technologie.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes