Jubileusz 10- lecia Grupy Rozwoju Osobowego VI LO

25 listopada 2016 r. Profilaktyczna Grupa Rozwoju Osobowego „Przystanek Szóstka” miała przyjemność celebrować 10- tą rocznicę działalności. W spotkaniu jubileuszowym udział wzięli absolwenci VI LO, byli uczestnicy PGRO, którzy w krótkich wystąpieniach wspominali swój udział w spotkaniach grupy, podkreślając wagę, jaką dla ich osobowego rozwoju miał czas spędzony w społeczności grupy. Spotkanie jubileuszowe zaszczycili także swoją obecnością  Dyrektor Liceum, pan Tomasz Zbierski oraz pani Wicedyrektor Anna Jundziłł, za obecność, których PGRO dziękuje. W spotkaniu uczestniczyli  dwaj  zaprzyjaźnieni  funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy wspierali niektóre wątki realizowanego programu grupy.

Byli uczestnicy podkreślali, iż dla niektórych praca w PGRO była inspiracją dla wyboru kierunków studiów, szczególnie psychologii i socjologii a dla innych pomocą w lepszym wglądzie we własne relacje z ludźmi i samym  sobą oraz lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. W swobodnej atmosferze obecni wymieniali się wspomnieniami  z aktualnymi uczestnikami.

Dzięki zaangażowaniu tych ostatnich mogliśmy zrealizować bardzo miły i inspirujący wieczór okraszany nadto kulinariami przygotowanymi jak zwykle przez p. Małgosię z naszego baru szkolnego i napojami chłodzącymi, które  z uwagi na ciepłą atmosferę wydarzenia oraz rozgrzany do białości kominek, okazały się niezwykle potrzebne. W tym miejscu należą się podziękowania panu Tomaszowi Laboch- Słomka, absolwentowi „szóstki”, rodzicowi naszej grupowiczki, który zapewnił drewno do kominka oraz Mateuszowi Groenowi i jego koledze  za rozpalenie kominka co wcale nie było takie łatwe. Dziękujemy także naszej absolwentce Nikoli  Witkowskiej za emocjonujący pokaz fireshow , Natali Popławskiej za projekt  tortu a  Jarkowi za kunszt w jego krojeniu.

Na przestrzeni  10-lecia wspólnie z kolejnymi pokoleniami uczestników realizowaliśmy różne formy zajęć począwszy od form psychoedukacyjnych poprzez profilaktyczne  aż po artystyczne, które zorientowane były na realizacje celów określonych już przez samą nazwę grupy.

Spotkanie jubileuszowe połączone było z coroczną sesją „Muzyka przy kominku” czyli projekcją na dużym ekranie koncertu  słynnej grupy muzycznej.  W tym roku był to koncert grupy U2 z 2011 r. w Slane Castle.

Zapraszamy poniżej na impresję fotograficzną złożoną z wybranych fotografii, wykonanych na przestrzeni  dziesięciu lat, spośród wielotysięcznej galerii fotografii dokumentujących działalność PGRO.

 

 

W przygotowaniu jest relacja filmowa z naszego jubileuszu, którą opublikujemy wkrótce na stronie szkoły oraz stronie grupy.

 

 

Bieżące zastępstwa: 

 

PLANY LEKCJI POSZCZEGÓLNYCH KLAS ZSO nr 6 w Gdańsku


 

 

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku

VI Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Helu
Gimnazjum nr 6
Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94

ul. Głęboka 11, 80-759 Gdańsk
telefon (Liceum): +48 58-346 38 21
telefon (Gimnazjum): +48 58 346 38 12

fax: +48 58-346 38 21

FACEBOOK: https://www.facebook.com/zso6gdansk/

 

Free Joomla! template by Age Themes